namioty

krzesla stoly

meble eventowe

Wesele w stylu amerykańskim

Czy w Polsce można zrobić wesele w amerykańskim stylu? Można by rzec: dla chcącego nic trudnego. I tak rzeczywiście jest. Ta forma zaślubin zaczyna być coraz bardziej popularna w naszym kraju. Aby spełnić swój „american dream” warto wiedzieć, co się tak naprawdę kryje za ceremonią ślubną zorganizowaną właśnie w tym stylu.

Podstawa to dobrze zorganizowany wedding planner

Pierwszym puntem na liście spraw do załatwienia jest wedding planner. Święty spokój Młodej Pary, zwłaszcza w dniu ślubu, jest bezcenny. A kto, jak nie właśnie specjalista od zadań weselnych może go zapewnić? Odciąży przyszłych małżonków praktycznie ze wszystkiego, jak tylko pozna ich oczekiwania i marzenia do spełnienia. Zajmie się każdym drobiazgiem i dopilnuje, aby nie było żadnej niepotrzebnej „wpadki”. To wedding planner zadba nie tylko o zrobienie listy gości, zaproszenia, załatwienie sali lub pleneru, ale będzie towarzyszył również przy wyborze dekoracji, sztućców, obrusów czy przymiarkach sukni ślubnej i garnituru.

Orszak ślubny, czyli wejście z pompą

Skoro wesele w amerykańskim stylu to rzeczą obowiązkową jest orszak ślubny, który tworzą oczywiście druhny i drużbowie w liczbie zazwyczaj czterech-sześciu osób, niekoniecznie zawsze do pary. Nowożeńcy opłacają bukiety dla druhen, kwiatki do butonierki dla drużbów oraz koszty podróży i noclegu (jeśli zachodzi taka konieczność). Równo ubrani stanowią oryginalny korowód i pomagają Młodej Parze w takich czynnościach jak np. witanie gości, odbiór prezentów i kwiatów oraz w wielu innych kwestiach.

Orszak ślubny podczas wesela stylizowanego na amerykańskie tworzą również flowergirls, czyli małe (kilkuletnie) dziewczynki, z reguły trzy, które sypią kwiaty oraz mały chłopiec, który na poduszeczce niesie obrączki. Kolejność wszystkich osób idących w orszaku ślubnym w takt wybranej muzyki jest oczywiście bardzo ważna i wygląda następująco:

  • rodzice Panny Młodej

  • rodzice Pana Młodego

  • pary druhen i drużbów

  • flowergirls

  • chłopiec z obrączkami

  • Pierwsza Druhna z Pierwszym Drużbą

  • Młoda Para

Do samego ołtarza Młodą Pannę prowadzi ojciec.

Przemowy i toasty

Jedną z ważniejszych ról na takim weselu odgrywa również świadek. To jemu przysługuje bodaj najważniejszy zaszczyt wzniesienia toastu za Młodą Parę, powiedzenie kilku słów na temat uczucia, które połączyło Nowożeńców. Przemówienia ślubne to również domena rodziców i przyjaciół.

Zamiast swojskiego jadła – candy bar

Wśród atrakcji towarzyszących weselu po amerykańsku jest tzw. candy bar, czyli zamiast naszego tradycyjnego swojskiego jadła (kiełbasy, wędliny, smalec, ogórki etc.) jest szwedzki stół ze słodyczami. To na pewno kącik, który ucieszy najmłodszych uczestników imprezy weselnej. Dla amatorów trunków wszelakich nie może zabraknąć z kolei barmana z barkiem, w którym oczywiście królować powinny whisky i wino.

Centralne miejsce zajmuje również tort, który jest eksponowany podczas imprezy w takim miejscu, aby każdy mógł go zobaczyć i zrobić zdjęcie. Popularne są także fontanny z czekolady.

Przy okrągłym stole

Jeśli chodzi o samo wyposażenie miejsca, gdzie odbywać się będzie przyjęcie, to wśród mebli nie może zabraknąć okrągłych i ozdobionych błyszczącymi stołami obrusów, nierzadko przyozdobionymi zgodnie z motywem przewodnim ślubu. Na każdym oczywiście powinny znaleźć się wizytówki wskazujące gościom konkretne miejsca do zajęcia.

Rytuały, czyli co się robi „na próbę” i nie tylko

No to czas teraz na rytuały. Samo wesele w stylu amerykańskim poprzedza tzw. „próbna ceremonia”. Odbywa się ona w kościele, a stawiają się na nią przyszli małżonkowie, druhny, drużbowie, ksiądz, organista/muzyk. „Próbny ślub” to okazja, aby przećwiczyć po raz ostatni przed samym weselem wejście do świątyni i przemarsz przez główną jej część oraz tekst składanej przysięgi. W tym ostatnim przypadku Młoda Para często – poza kościelną wersją tekstu ślubowania, dodaje, stworzoną przez siebie przysięgę małżeńską. Inna próbną ceremonią jest również próbny obiad, który odbywa się w wieczór poprzedzający ceremonię ślubną. Udział w nim bierze najbliższa rodzina Nowożeńców oraz osoby, które towarzyszyły im podczas próbnego ślubu w kościele. Wesele też nierzadko bywa poprzedzane spotkaniem koktajlowym z drinkami i bufetem, z reguły w ogrodzie. Trwa ono około godziny-dwóch,

Podczas typowego amerykańskiego wesela tradycją jest obowiązkowy taniec Panny Młodej z ojcem. Innym zwyczajem jest wpisywanie się gości do specjalnej pamiątkowej księgi weselnej. Imprezie nie towarzyszą takie oczepiny jak na polskich zaślubinach, ale coś do nich podobnego. Pan Młody ma bowiem za zadanie ściągnąć podwiązkę z Pannie Młodej, nie wykorzystując do tego zadania … rąk. Z kolei świeżo poślubiona żona zamiast welonem/wiankiem rzuca bukietem. Pan Młody z kolei czyni to samo ze zdobytą podwiązką.

Prezenty ślubne

Młoda Para nie liczy na przypadkowe prezenty, tylko robi listę rzeczy, które mogą się jej najbardziej przydać. To przedmioty wcześniej wyszukane, dostępne w różnej rozpiętości cenowej, aby każdy z gości weselnych mógł wybrać coś na własną kieszeń. Lista zakupowo obejmować więc może np. sztućce, pościel, meble i inne rzeczy. Zdarza się też, że Nowożeńcy życzą sobie gotówkę lub proszą o wpłatę na specjalne konto, które utworzyli z myślą o zakupie samochodu, domu czy realizacji innego pomysłu.

Twój „american drem”

Jeśli marzysz o tym, aby twoje wesele przypomniało właśnie ów „american dream”, pomożemy ci spełnić to marzenie. Oprócz tradycyjnych, polskich wesel, zajmujemy się organizacją również tych, których tradycja wywodzi się z Ameryki. Możesz zdecydować się na dowolny wariant i wybrać jako miejsce ceremonii zaślubin własny ogród lub inny dowolny plener. Dysponujemy elegancko prezentującym się, bezpiecznymi i przestronnymi namiotami, pod którymi będziesz mógł ugościć wszystkie zaproszone na ceremonię osoby. Wyposażymy je w stoły, krzesła i inne meble. Samej oprawie weselnej nadamy odpowiednią rangę i estetykę. Dopilnujemy, abyś nie musiał przejmować się żadnym drobiazgiem. Nasz profesjonalny zespół wykona każde weselne zadanie, które mu powierzysz.

reklama bono na wasz bankiet